Oznamy

Pracovná ponuka

V rámci Inclusion Institute hľadáme na pozíciu Junior JAVA Developera človeka s Aspergerovým syndrómom alebo vysokofunkčným autizmom. Nástup na pracovisko je možný ihneď, trvanie projektu minimálne do konca roku 2015.

Voľné miesto pre žiaka s AS, 6. ročník ZŠ Bratislava

Základná škola Prokofievova 5, Bratislava oznamuje, že má v 6. ročníku voľné miesto pre žiaka s Aspergerovým syndrómom. Bližšie informácie tu.

Pracovná príležitosť pre človeka s AS/HFA

V rámci Inclusion Institute ponúkame pracovnú príležitosť pre človeka s Aspergerovým syndrómom alebo vysokofunkčným autizmom. Jedná sa o pracovné zadanie v oblasti testovania softwareových aplikácií. Ak máte o túto ponuku záujem alebo potrebujete viac informácií, kontaktujte prosím Petra Mészárosa na tel.

Svetový deň povedomia o autizme

Druhý apríl je uznaný ako Svetový deň povedomia o autizme. Po celom svete prebieha kampaň Rozsvieť modrú, ktorej cieľom je zvýšiť informovanosť verejnosti o poruchách autistického spektra. K tejto kampani sa môžete jednoducho pripojiť aj vy. Stačí, ak sa 2. apríla oblečiete do modrého alebo na modro rozsvietite svoj byt či kanceláriu.

Nová publikácia od Apla Praha

Pražská Apla pripravila publikáciu s názvom Rozvoj sociálních dovedností u dětí s autismem od skúsených odborníčiek na problematiku porúch autistického spektra Věry Čadilovej a Zuzany Žampachovej.

Nová publikácia o autizme

Vydavateľstvo Portál publikovalo knižku Nácvik sebeobsluhy a sociálních dovedností u dětí s autismem. Publikácia, ktorú napísali ergoterapeutka Debra S. Jacobs a pedagóg Dion E.

Film Biela žaba na HBO

Hlavným hrdinom rodinnej drámy Biela žaba (White Frog, réžia: Quentin Lee, 2012) je 15-ročný chlapec Nick s ľahšou formou Aspergerovho syndrómu, ktorý žije v

Film Neuveriteľne nahlas a nesmierne blízko na HBO

Film Neuveriteľne nahlas a nesmierne blízko (Extremely Loud and Incredibly Close, réžia: Stephen Daldry, 2011) rozpráva príbeh Oskara, 11-ročného chlapca s prejavmi Aspergerovho syndrómu, ktorý sa vyrovnáva s tragickou stratou otca, jednej z obetí teroristických útokov z 11. septembra 2001.

Simonův vesmír na HBO

Televízna stanica HBO v stredu 18. 7. o 11:00 odvysiela film Simonův vesmír. Komédia švédskeho režiséra Andreasa Öhmana rozpráva o osemnásťročnom Simonovi s Aspergerovým syndrómom, ktorý sa svojským spôsobom pokúša vyrovnať s neočakávanou zmenou vo svojom stereotypnom živote.

Dokument o AS - prosba o spoluprácu

 

Vážení čitatelia týchto stránok (aspíci, rodičia, priatelia a priateľky… a všetci, ktorým je problém AS blízky), obraciame sa na Vás s veľkou prosbou.

Syndikovať obsah