Televízne relácie

Program o chlapcovi s AS

Česká televízia sa problematike Aspergerovho syndrómu venovala v publicistickej relácii 168 hodin. O svojom živote s Aspergerovým syndrómom, o svojich záľubách i problémoch porozprával aspík Vítek. Chlapcovo rozprávanie dopĺňajú reakcie jeho mamy.

Relácia Sama doma o autizme

Relácia Sama doma na tému život s dieťaťom s poruchou autistického spektra. Hosťami boli psychologička Lenka Budínová, mama chlapca s Aspergerovým syndrómom a mama chlapca s autizmom s mentálnym postihnutím. Časť venovaná autizmu začína v šiestej minúte programu.

Dámsky klub so špeciálnou pedagogičkou Nadeždou Okenicovou

V relácii Dámsky klub odoznel rozhovor so špeciálnou pedagogičkou Nadeždou Okenicovou, ktorá sa v Autistickom centre Andreas venuje terapiám detí s AS/HFA. Program bol zameraný najmä na predstavenie základných prejavov porúch autistického spektra v rannom veku.

Reportáž o Lukáškovi, chlapcovi s AS a DMO

Pozrite si krátku reportáž o Lukáškovi, šesťročnom chlapcovi s Aspergerovým syndrómom, epilepsiou a DMO, ktorú odvysielala TV Nova.

Ľuba Heinzlová

Reportáž o AS v relácii Reflex

Televízia Markíza odvysielala 27. 2. 2013 v relácii Reflex reportáž o Aspergerovom syndróme. Reportáž nájdete v archíve relácie Reflex

Ľuba Heinzlová

Relácia Cesta o AS

Témou najbližšieho vydania publicistického cyklu Cesta Slovenskej televízie bude Aspergerov syndróm. Prejavy diagnózy priblíži klinická psychologička Daniela Jánošíková.

Program Sama doma o autizme

Tematike porúch autistického spektra sa venovala ČT1 v programe Sama doma, ktorý bol odvysielaný 15. 2. 2012.

Dámsky klub o autizme

Jednou z tém vydania Dámskeho klubu z 9. 2. 2012 bol autizmus v predškolskom veku.

Dokument My Autism and Me

BBC odvysielala nápadito spracovaný dokument My Autism and Me, v ktorom niekoľko teenagerov rozpráva o tom, ako sa im žije s poruchou autistického spektra. Talentovaná Rosie, ktorá miluje kreslenie, porozpráva o svojom osobitom vnímaní sveta i o svojom bratovi s ťažšou formou autizmu.

Reportáž o Markovi s Aspergerovým syndrómom

Televízia Markíza odvysielala v relácii Reflex reportáž o prekladateľovi a autorovi sci-fi príbehov, ktorý trpí Aspergerovým syndrómom. Rozprávanie Marka Čtrnácta o jeho ťažkostiach doplnia komentáre Andrey Šedibovej z Autistického centra Andreas a Veroniky Šporclovej z pražskej Aply.

Syndikovať obsah