Články

Rozhovor o autizme s psychológom

V českom regionálnom denníku vyšiel rozhovor s psychológom Přemyslom Mikolášom, ktorý pracuje v Speciálněpedagogickém centru, špecializujúcom sa na poruchy autistického spektra.

Článok o dospelých s AS

Na portáli novinky.cz nájdete článok s názvom "Občasný šílenec aneb Diagnóza Asperger", ktorý rozpráva o dvoch dospelých ľuďoch s poruchou autistického spektra.

Článok o deťoch AS

Na portáli prezenu.noviny.sk nájdete pod titulkom "Môj 5-ročný syn mi povedal: Maminka, ja už nechcem žiť..." veľmi pekný článok, ktorý výstižne približuje Aspergerov syndróm.

Rozhovor o vzdelávaní detí s AS

Vzdelávací server eduin.cz zverejnil zaujímavý článok nazvaný "S Aspergerem v české škole".

Článok o PAS zo Zdravotnického deníku

Zdravotnický deník zverejnil článok Rodiny s autistickými dět

Článok o deťoch s AS

Na serveri aktuality.sk vyšiel článok, ktorý sa venuje problematike detí s Aspergerovým syndrómom.

25 pravidiel pre deti s AS

Na serveri psychoped.sk, ktorý sa venuje výchove a vzdelávaniu detí so špeciálnymi potrebami, nájdete obsiahly a kvalitný článok venovaný výchove detí s Aspergerovým syndrómom.

O živote rodín s dieťaťom s PAS

Článok s názvom Prísna logika, pravidlá na všetko: Ako vyzerá život s autistom popisuje životy niekoľkých rodín, vychovávajúcich dieťa s niektorou z porúch autistického spektra. Jedným z detí je i sedemročný Miško s Aspergerovým syndrómom.

Uvedenie do problematiky PAS

Článok Veroniky Šporclové, psychologičky z Asociace pomáhající lidem s autismem, zverejnený na portáli Šancedětem.cz ponúka komplexné uvedenie do problematiky porúch autistického spektra.

Rozhovor o stretávaní dospelých aspíkov

Prečítajte si rozhovor s Petrou Pavlíčkovou, sociálnou asistentkou z občianskeho združenia Za sklem. Petra sa podieľa na organizovaní stretnutí dospelých ľudí s poruchou autistického spektra v Zlíne. V rozhovore porozpráva o priebehu a zmysle týchto stretnutí.

Syndikovať obsah