Dokumentárne

Nový film o autizme

Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme (2. apríla) mal na Slovensku premiéru celovečerný dokument Jara Vojteka nazvaný Tak ďaleko, tak blízko. Film rozpráva príbehy štyroch ľudí (Silvia, Milan, Jakub, Andrej) s rôznymi formami poruchy autistického spektra.

Dokument Duše za sklem

Na internete bol zverejnený dokument Duše za sklem, ktorý nakrútil mladý český režisér Denny Ellis v spolupráci s organizáciou Apla, Praha. Dokument rozpráva o dvoch dievčatách s autizmom, 10 ročnej Petre s nízkofunkčným autizmom a 16-ročnej Míši, ktorá má vysokofunkčný autizmus.

Dokument o Danielovi Tammetovi

Film Daniel Tammet: The Boy with the Incredible Brain rozpráva o mužovi, ktorému bol diagnostikovaný Aspergerov syndróm a savant syndróm.

Občan Kopas

Krátky dokumentárny film Občan Kopas, ktorý nakrútil študent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Vojtěch Moravec, približuje osobnosť Mikuláša Kopasa, chlapca s Aspergerovým syndrómom.

Dokument Make Me Normal o adolescentoch s AS/HFA

Dokument Make Me Normal zo série Only Human, približuje život adolescentov s Aspergerovým syndrómom a vysokofunkčným autizmom, ktorí študujú na Spa School, špeciálnej škole pre mládež s poruchami autistického spektra.

Syndikovať obsah